Regulamin

Właścicielem sklepu internetowego jest producent materiałów artystycznych firma Kocierz-ART, zwana dalej sprzedającym.

I. Składanie zamówienia

 1. Zamówienia można składać wyłącznie poprzez stronę internetową przez 24h/dobę 7 dni w tygodniu. Warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza zamówienia, zaznaczenie wybranej formy dostawy i płatności oraz przesłanie tak wypełnionego zamówienia z panela zakupów.
 2. Do zawarcia umowy dochodzi w momencie potwierdzenia zamówienia przez sprzedającego. Kupujący otrzymuje emaila z wyszczególnionymi produktami, formami płatności i dostawy.
 3. Sklep zastrzega sobie prawo do wycofania ze sprzedaży niektórych produktów lub zmiany cen produktów bez wcześniejszego poinformowania klientów.
 4. Sprzedający zastrzega sobie prawo do odrzucenia zamówienia w przypadku gdy, formularz zamówienia zostanie wypełniony błędnie, kupujący nie przeleje wymaganej kwoty na konto sprzedającego we wskazanym terminie (w przypadku płatności przelewem) lub przesyłka nie zostanie odebrana z poczty polskiej/od kuriera.
 5. Ceny podane przez sprzedającego wyrażone są w PLN, zawierają należny podatek VAT. Sprzedający zastrzega sobie prawo do zmiany cen bez informowania o tym zamawiającego, nie dotyczy to cen zamówień będących w trakcie realizacji. Jeśli cena podana w potwierdzeniu jest różna od ceny widniejącej w sklepie internetowym zamawiający ma prawo do rezygnacji z zamówienia.
 6. Zamawiający każdorazowo zgadza się na wystawienie faktury VAT bez jego podpisu.
 7. W przypadku niedostępności towaru w magazynie i u dostawców sklepu zamawiający jest o tym informowany i może podjąć decyzję o częściowej realizacji, wydłużeniu oczekiwania, ma również prawo do rezygnacji z zamówienia.
 8. Kupujący ma możliwość zrezygnować z zakupów na każdym etapie składania zamówienia z tym, że ponosi koszty związane z realizacją zamówienia poniesione przez sprzedajacego.
 9. Zamówienia na specjalne życzenie produktów niestandardowych zostaje realizowane tylko po dokonaniu przez kupujacego przelewu na pełną kwotę za zamówienie.

II. Realizacja zamówienia/koszty wysyłki

 1. Zamówienie wysyłamy na podany w zamówieniu adres bezpośrednio po skompletowaniu, czyli po upływie najdłuższego z czasów podanych dla zamawianych produktów.
 2. Termin otrzymania zamówienia = czas realizacji zamówienia + czas dostawy
 3. Czes realizacji zamówienia wynosi 5 dni roboczych.
 4. Czas dostawy to zazwyczaj następny dzień roboczy po dokonaniu wysyłki w przypadku przesyłki kurierskiej.
 5. W przypadku płatności przelewem, czas otrzymania przesyłki wydłuża się o czas realizacji przelewu.
 6. Jeśli w zamówieniu znajdą się produkty w danej chwili niedostępne, poinformujemy o tym mailowo lub telefoniczne. Wówczas można będzie wybrać między oczekiwaniem na najbliższą dostawę, zaproponujemy inny podobny produkt bądź zwrot pieniędzy.
 7. Kupujący zostaje poinformowany o przesłaniu zamówionego towaru w osobnym emailu.
 8. Towary o dużych rozmiarach takie jak rolki płótna, sztalugi: SS1, SST1, SST2, SST3, SST4, SG1 oraz podobrazia i krosna których jeden z boków przekracza 120 cm wysyłamy wyłącznie za pośrednictwem firmy kurierskiej.
 9. Koszty wysyłki pokrywa kupujący.
 10. Specyfikacja opłat za przesyłki w zależności od formy dostawy i sposobu płatności (ceny zawierają podatek vat):
  Przesyłka standardowa do 30 kg firmą kurierską DHL - 25,00 zł. brutto
  Przesyłka niestandardowa do 30 kg firmą kurierską DHL - 33,00 zł. brutto ( jeden z boków paczki przekracza 120 cm.)
 11. Jeśli waga zamówienia przekroczy 30 kg towar pakujemy do następnej paczki co wcześniej zostaje ustalone z klientem.
 12. Kupujący zobowiązany jest do otworzenia przesyłki w obecności kuriera.

III. Gwarancje i zwroty

 1. Wszystkie produkty oferowane w sklepie są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na polski rynek.
 2. W przypadku reklamacji towaru kupujący wysyła towar na własny koszt, z pisemnym opisem wady, po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji koszt ten zostanie mu zwrócony na wskazane konto bankowe.
 3. Zgodnie z art.7 ustawy z dnia 2 marca 2000 (Dz. U. z 2000, nr 22, poz. 271) klient ma prawo zwrotu zakupionego towaru w stanie niezmienionym bez podania przyczyn do 14 dni od daty dostawy przesyłki. Zwrot towaru odbywa się na koszt zwracającego.
 4. Produkty z uszkodzeniami mechanicznymi wynikającymi z nieprawidłowego ich użytkowania nie podlegają zwrotowi.

IV. Ochrona danych osobowych, bezpieczeństwo zakupów.

 1. Zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997 informujemy, że Twoje dane osobowe przechowywane są w zbiorze danych firmy KOCIERZ-ART.
 2. Złożenie zamówienia w sklepie sztalugi-podobrazia.pl wymaga wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997 (Dz.U.Nr 133. poz. 883).
 3. Dane te będą przetwarzane w celu realizacji zamówień oraz w celach marketingowych.
 4. Dane Klientów nie są przekazywane osobom trzecim.
 5. Klient dysponuje prawem wglądu do swoich danych, ich poprawiania oraz żądania zaprzestania ich przetwarzania.

V. Postanowienia końcowe.

 1. Zamawiający wyraża zgodę na wykorzystanie jego danych osobowych w celu wykonania zamówienia.
 2. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.
 3. Składający zamówienie akceptuje warunki niniejszego regulaminu.